Ballina Lajme Myftiu Tërnava u prit nga ambasadori Delawie

Myftiu Tërnava u prit nga ambasadori Delawie

Myftiu Tërnava me bashkëpunëtorë u prit nga ambasadori i SHBA në Kosovë, Delawie. Në takim u fol për lirinë fetare dhe për luftimin e ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë.

Shfaq më shumë artikuj të ngjashëm
Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Përurohet Instituti i Hivzit “Emin Pasha” në Prizren

Prishtinë, 23 prill 2018 Në mënyrë solemne dhe me tekbire u bë hapja e Institutit të Hivzi…