Myftiu Tërnava priti në takim sekretarin e Qendrës Islame Kulturore Shqiptare në Nju-Jork, Ferid ef. Bedrollin

Prishtinë, 23 shtator
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga drejtori i Diasporës i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Simnica, kanë pritur në takim sekretarin e Qendrës Islame Kulturore Shqiptare në st. Island-Nju-Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ferid ef.Bedrollin.

Myftiu Tërnava fillimisht i uroi mirëseardhje dhe e falënderoi për punën dhe angazhimin e kësaj Qendre por edhe të qendrave shqiptare të tjera në Amerikë që po japin për mirëqenien e shqiptarëve në diasporë. Me këtë rast Myftiu Tërnava rikonfirmoi se BIRK-u vazhdimisht ka treguar gatishmërinë dhe shprehu dëshirën që bashkëpunimi dhe bashkëveprimi i aktiviteteve dhe punëve të intensifikohet në të mirë të të gjithëve. Nga ana e tij, sekretari i Qendrës Islame Kulturore Shqiptare në Nju-Jork, Ferid ef.Bedrolli falënderoi Myftiun Tërnava dhe drejtorin Simnica, si dhe gjithë Kryesinë e BIRK-ut për mikpritjen si dhe për përkrahjen e vazhdueshme që kanë dhënë dhe po vazhdojnë të japin për shqiptarët në diasporë veçanërisht për shqiptarët në ShBA.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Qendra Islame nga Londra

Prishtinë, më 22 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…