Myftiu Tërnava priti në takim imamin dhe anëtarin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar

Prishtinë, 22 shtator 2020

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Simnica, kanë pritur sot në takim imamin e Komunitetit Mysliman Shqiptar të Mbretërisë së Bashkuar, Mehmet ef. Stublla dhe anëtarin e Kryesisë së këtij Komuniteti, Fehmi ef. Veseli.

Myftiu Tërnava fillimisht iu uroi mirëseardhje dhe i falënderoi për punën dhe angazhimin e tyre dhënë për mirëqenien e shqiptarëve në diasporë. Ai shprehu gatishmërinë e tij dhe të institucionit që ai drejton që bashkëpunimi dhe bashkëveprimi i aktiviteteve dhe punëve të vazhdohet edhe më tej, në të mirë të të gjithëve.

Nga ana e tij, imami Stublla, falënderoi Myftiun Tërnava dhe drejtorin Simnica, si dhe gjithë Kryesinë e BIK-ut për mbështetjen e vazhdueshme dhe përkrahjen që ua kanë dhënë dhe po vazhdojnë të japin për shqiptarët në diasporë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e PDK-së z.Memli Krasniqi

Prishtinë, më 27 mars 2023 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnav…