Ballina Lajme Delegacioni i Vakëfeve të Turqisë vizitoi Skenderajn dhe Pejën

Delegacioni i Vakëfeve të Turqisë vizitoi Skenderajn dhe Pejën

21 shtator 2019

Delegacioni i Vakëfeve të Turqisë, i kryesuar nga zv.drejtori z. Rifat Turker, së bashku me këshilltarin e Myftiut, Vedat ef. Sahiti, vizituan Skenderajn dhe Pejën.

Ata panë nga afër restaurimin e xhamisë së fshatit Syriganë dhe “Xhaminë e Çarshisë” në Pejë.

Gjatë ditës ata vizituan edhe kompleksin memorial të Jasharve në Prekaz.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava vizitoi Fondacionin “Sheik Zayed Al Nahjan”

Gjatë qëndrimit në Abu-Dhabi,Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tern…