Drejtori i Diasporës vizitoi xhaminë “Ebu Hanife” në Troisdorf

25 shtator 2019

Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Siminca, i shoqëruar nga imami, z. Halili, me datë 25 shtator 2019, vizituan xhaminë “Ebu Hanife”, nga ku panë për së afërmi zhvillimin e punimeve në ndërtimin e objektit të kësaj xhamie. Ata panë nga afër punimet që janë zhvilluar në këtë objekt, si dhe u informuan nga imami i kësaj xhamie Resmi ef. Likaj, mbi ecurinë dhe mbarëvajtjen e punimeve. Ata u ndan të kënaqur me punimet, pasi që me këto po përmirësohet dhe lehtësohen kryerja e obligimeve fetare dhe kombëtare për mërgatën tonë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Enver Hoxhaj

Prishtinë, 12 prill 2021 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim …