Ballina Lajme Myftiu Tërnava priti në takim atasheun për çështje fetare në Ambasadën e Turqisë z. Nevzat Akin

Myftiu Tërnava priti në takim atasheun për çështje fetare në Ambasadën e Turqisë z. Nevzat Akin

Prishtinë, 19 mars 2019
Kryetari i Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim atasheun për çështje fetare në Ambasadën e Turqisë z. Nevzat Akin. Myftiu Tërnava fillimisht e falënderoi atasheun për vizitën, e më pas e njohu me punët dhe funksionimin e institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës.Ai po ashtu shprehi falenderime edhe për Diyanetin dhe qeverinë e Turqisë që po ndihmojn vazhdimisht popullin e Kosovës në të gjitha fushata.
Nga ana e tij, atasheu Nevzat Akin falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen si dhe shprehu gatishmërinë që edhe më tej të intensifikohet bashkëpunimi me institucionine Bashkësinë Islame të Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava u prit në takim nga Mirza As Saeg

Dubai, 13 dhjetor 2019 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava dh…