Prishtinë, 25 nëntor 2022

Sekretari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet ef. Sadriu, i shoqëruar nga shefi i kabinetit, Besim ef. Mehmeti, pritën sot në selinë e Kryesisë së BIK-ut një delegacion nga Emiratet e Bashkuara (EBA), të kryesuar nga dr. Halid al Haxheh, sekretar gjeneral i organizatës “HUMAN APEL” nga EBA me seli në Agjman.

Sekretari Sadriu, falënderoi mysafirët për ndihmën e Qeverisë së EBA-së që i ka ofruar Kosovës para dhe pas luftës. “Kosova nuk do ta harrojë asnjëherë mbështjetjen tuaj, duke kujtuar se EBA është shteti i parë arab që e njohu pavaresinë e Kosovës.”- tha ndër të tjera, sekretari Sadriu. Gjithashthu gjatë takimit, sekretari Sadriu i njohu mysafirët me aktivitete dhe punën e BIK-ut.

Nga ana e tij, dr. Al Haxheh, e falënderoi z. Sadriun për mikrpitjen dhe premtoi vazhdimin e përkrahjes së BIK-ut në projekte të ndryshme. Ai theksoi se jemi ndarë shumë të kënaqur me rezultatet dhe zhvillimin e arritur nga ju që nga paslufta.

Delegacioni po qëndron në vizitë treditore në Kosovë me ç’rast kanë pasur rastin të vizitojnë disa komuna gjithandej Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava vizitoi për ngushëllime familjen e haxhi Muharrem Gashit

Prishtinë, më 18 qershor 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…