Sot, në ditën e Kurban-Bajramit, në selinë e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, për të uruar Myftiun Tërnava dhe gjithë myslimanët për këtë festë, qenë në vizitë kryetari i Kuvendit të Kosovës, z. Glauk Konjufca, ipeshkëvi i Kishës Katolike, z. Dodë Gjergji, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, z. Memli Krasniqi, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Lumir Abdixhiku, përfaqësuesi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, z. Ahmet Isufi, ambasadori i Turqisë në Kosovë, z. Cagri Sakar, kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, z. Behar Ejupi.

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=birk2015&set=a.4163557587014246

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava takoi kryetarët e këshillave të BI-së

Prishtinë, më 29 shkurt 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërn…