Prishtinë, 4 mars 2022

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava me bashkëpunëtorë, ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame të Ferizajt, në të cilin u prit në takim nga kryetari Fehmi ef. Mehmeti dhe administrata e KBI-së.

Në këtë takim, prezentë ishin disa nga afaristët ferizajas, të cilët janë kontribues të rregullt në nismat e ndërmarra nga KBI-Ferizaj.

Myftiu Tërnava fillimisht falënderoi afaristët për kontributin e tyre dhe çmoi lart angazhimin e tyre që të bashkëpunojnë me institucionet e Bashkësisë Islame të Kosovës. Ai vlerësoi gatishmërinë e tyre që asnjëherë nuk hezitojnë t’u përgjigjen thirrjeve për ndihmë sa herë dhe kudo që ka nevojë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim ambasadorin jorezident të Katarit, z. Jabor Ali Hussein al Hawashela al Dosari

Prishtinë, më 23 shkurt 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërn…