Prishtinë, 10 gusht 2020

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka shkëmbyer telegrame urimi me Ministrin e Çështjeve Fetare të Arabisë Saudite, dr. Abdulatif Al Sheikh me rastin e festës së Kurban Bajramit.
Në telegram urimin e Myftiut Tërnava drejtuar ministrit saudit dhe gjithë besimtarëve myslimanë, janë përcjell mesazhe urimi për paqe, harmoni, bashkëpunim dhe mbi të gjitha vepra të pranuara tek Zoti i gjithësisë.
Në telegram urimin e ministrit Saudit, Abdulatif Al Sheikh drejtuar myftiut Tërnava, ai shpreh respektin dhe emocionet për urimet e myftiut Tërnava. Përmes këtij telegrami falënderon Myftiun Tërnava për urimin duke lutur Zotin që të pranohen të gjitha veprat e mira të kryera nga besimtarët.
“Kam pranuar urimin tuaj me respekt dhe gëzim në shkresën tuaj me rastin e Kurban Bajramit. Falënderojë iniciativën tuaj për urimin duke lutur Allahun xh.sh të na i pranon veprat tona të mira dhe duke uruar juve çdo të mirë. Pranoni përshëndetjet dhe respektin tonë të thellë”, thuhet në urimin e ministrit të Arabisë Saudite, Abdulatif Al Sheikh.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim ambasadorin jorezident të Katarit, z. Jabor Ali Hussein al Hawashela al Dosari

Prishtinë, më 23 shkurt 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërn…