Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e Vitisë, z. Sokol Halitin

Prishtinë, 15 janar 2019

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim kryetarin e Komunës së Vitisë, z. Sokol Halitin. Myftiu Tërnava e njohu mysafirin përkitazi me organizimin dhe funksionimin e BIRK-ut, si dhe për aktivitetet dhe rolin që ka ky institucion në frymën e zhvillimeve të përgjithshme të Kosovës. Ai falënderoi  kryetarin Haliti për bashkëpunimin shumë të mirë që ka me Këshillin e BI-së, në Viti dhe koordinimin e punëve dhe aktiviteteve të përbashkëta.

Nga ana e tij kryetari i Komunës së Vitisë z. Sokol Haliti, shprehu falënderime për mikpritjen e Myftiut Tërnava, si dhe çmoi angazhimin dhe kontributin e Myftiut Tërnava për tolerancën dhe bashkëpunimin që kanë komunitetet fetare në Kosovë, si dhe rolin e BIRK-ut për një Kosovë të qetë. Ai po ashtu uroi Myftiun Tërnava për rizgjedhjen si Myfti i BIRK-ut, duke i dëshiruar shëndet dhe suksese në punë. Ai u shpreh se bashkëpunimin mes Komunës së Vitisë dhe KBI në Viti është shumë i mirë dhe do të vazhdojë në shërbim të të gjithë qytetarëve.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

“Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”

Njoftojmë kolegët, miqtë dhe opinionin e gjerë se sot, më 23 mars 2023, ndërroi jetë në mo…