Myftiu Tërnava priti në takim drejtorin e përgjithshëm të shkollës “Maarif” në Kosovë, z. Oğuz Hamza Yılmaz

Prishtinë, 9 nëntor 2021
Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim drejtorin e përgjithshëm të shkollës “Maarif” në Kosovë, z. Oğuz Hamza Yılmaz.

Myftiu Tërnava fillimisht i dëshiroi mirëseardhje mysafirit dhe shprehu falënderime për popullin, qeverinë dhe presidencën turke për kontributin që kanë dhënë në zhvillimin dhe ngritjen e infrastrukturës dhe trashëgimisë kulturore e historike në Kosovë, si dhe për bashkëpunimin që kanë pasur deri më tani, duke vlerësuar se bashkëpunimi ndërmjet BIK-ut dhe Fondacionit “Maarif” në Kosovë do të vazhdojë edhe në të ardhmen.


Nga ana e tij drejtori Yılmaz, theksoi se deri më tani kanë pasur një bashkëpunim shumë të mirë me Kryesinë e BIK-un, si dhe uroi që ky bashkëpunim do të thellohet edhe më shumë në të mirë të popullit të Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Kryeimami Sahiti dhe delegacioni nga Turqia vizituan disa xhami të restauruara nga Drejtoria e Vakëfeve të Turqisë

Prishtinë, 7 dhejtor 2021 Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Vedat ef. Sahiti, së b…