Myftiu Tërnava takoi kryeparlamentarin Kadri Vesli

Prishtinë, 13 mars, 2015
Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava sot vizitoi kryetarin e Kuvendit të Kosovës z. Kadri Veselin, të cilin e uroi dhe e përgëzoi për detyrën e re, e të cilit njëherësh i ofroi edhe bashkëpunimin dhe përkrahjen e BIK-së për Kuvendin e Kosovës.

Kryeparlamanentari Veseli, pasi falënderoj Myftiun për vizitën, vlerësoi lart angazhimin dhe kontributin e Bashkësisë Islame të Kosovës në të gjitha proceset që ka kaluar vendi. Ai më tutje tha se Bashkësia Islame në vazhdimësi ka luajtur rol të rëndësishëm në shoqërinë tonë, dhe është meritore për kultivimin e tolerancës dhe mirëkuptimin ndërfetar.
Myftiu Tërnava e kryeparlamentari Vesli diskutuan edhe për nevojën e miratimit të ligjit për Bashkësitë fetare.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtoria e Vakëfeve nga Turqia dhuroi 4000 pako ushqimore për aksionin “Sofra e Ramazanit 2021”

Prishtinë, 14 prill 2021 Drejtoria e Vakëfeve e Republikës së Turqisë edhe sivjet ka dërgu…