Imami i Qabesë fali namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë

Prishtinë, më 30 shtator 2022

Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, sot ka falur namazin e sabahut në xhaminë “Bajram Pasha Isa Beg” në Mitrovicë. Ai pas namazit mbajti një ligjëratë të shkurtër për vlerën dhe rëndësinë e ditës së xhuma.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim, dr. Muhamed Besharin

Prishtinë, më 2 dhjetor 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërn…