Bereqeti u shpërndau 150 pako ushqimore familjeve skamnore në Gjilan

Prishtinë, 11 maj 2019
Këshilli i Bashkësisë Islame i Gjilanit në bashkëpunim me Shoqatën Humanitare “Bereqeti”, për nder të muajit të bekuar të Ramazanit, i ka shpërndarë këto ditë 150 pako ushqimore për familjet skamnore dhe me nevojë në Komunën e Gjilanit.
Agim ef. Hyseni, përgjegjës i SH.H. “Bereqeti” në Gjilan tha: “Jemi të vendosur që vazhdimisht të jemi në ndihmë të familjeve që kanë nevojë për ndihmën dhe dorën e shpresës, me anë të këtyre pakove ushqimore mundohemi që të zbusim gjendjen e rëndë ekonomike që kanë këto familje skamnore të komunës së Gjilanit dhe t’i gëzojmë familjet e varfra dhe që kanë nevojë që edhe ata të ndiejnë begatinë dhe vlerën e Ramazanit”-tha ai. Ai tha se gjatë ditëve në vijim të Ramazanit do të zhvillojnë edhe aktivitete të tjera.
Ky aktivitet është lehtësim shumë i madh për këto familje të këtyre kategorive sociale.

Shfaq më shumë në Bereqeti

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Enver Hoxhaj

Prishtinë, 12 prill 2021 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim …