Bereqeti ndihmon stafin cilivil të shkollave të Gjakovës

Prishtinë, 31 mars 2020
Shoqata Humanitare”Bereqeti”, dega në Gjakovë e mbështetur nga donator të shumtë ka bërë sot shpërndarjen e ndihmave për stafin cilivil të shkollave të Gjakovës. Në Shkollën “Zekerija Rexha 12 pako, në Shkollën Mustafa Bakija 10 pako, në Shkollën Mazllum Këpuska 6 pako, në Shkollën Kelmend Rizvanolli 5 pako, në Shkollën Yll Morina 10 pako, në Shkollën Emin Duraku 5 pako dhe në Shkollën Selman Riza 6 pako.
“Sot dega Bereqeti në Gjakovë në bashkëpunim me drejtorët e shkollave të Gjakovës kemi bërë shëprndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për stafin teknik të shkollave, ku një pako arrinë vlerën e 50 eurove. Ndihma ka ardhë nga bashkëatdhetarët tanë që jetojnë në Zvicërr, ose më sakt të themi nga familja Gola bashkë miqtë e tyre. Falë donatorëve dega Bereqeti në Gjakovë që nga një marsi deri më sot ka arritë të shpërndaj 860 pako udhqimore”, është shprehur koordinatori i Shoqatës “Bereqeti” dega në Gjakovë, Abdurrahman Bejtullahu.
Bejtullahu më tej ka shtuar se ndihmat do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

Shfaq më shumë në Bereqeti

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e PDK-së z.Memli Krasniqi

Prishtinë, më 27 mars 2023 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnav…