Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ashtu sikurse tradicionalisht edhe për këtë festë ka hapur dyert për të pranuar urimet e Kurban Bajramit. Përfaqësuesit më të lartë shtetëror vizituan selinë e Kryesisë së Bashkësisë Islame të cilët u pritën nga kryetari i Bashkësisë Islame, Myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava, me ç’rast uruan atë dhe besimtarët mysliman për këtë festë. Myftiu Tërnava prej mysafirëve të parë për këtë festë priti delegacionin nga Ipeshkvia e Kosovës të cilit i priu Don Lush Gjergji. Po ashtu edhe liderë të partive politike uruan besimtarët për festën e Kurban Bajramit. Myftiu Tërnava priti për këtë festë edhe shefat e misioneve të huaja në Kosovë, si ai i UNMIK-ut, EULEX-it, OSBE-së, kryetarin e komunës së Prishtinës dhe udhëheqës të tjerë të sektorëve të rëndësishëm të jetës në Kosovë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim ambasadorin jorezident të Katarit, z. Jabor Ali Hussein al Hawashela al Dosari

Prishtinë, më 23 shkurt 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërn…