Myftiu Tërnava priti kryetarin e Arnavutkoy Ahmet Hashim

Prishtinë, 28 maj 2013

Myftiu i Kosovës, Naim  Tërnava  priti sot kryetarin e komunës së Arnavutkoy të Stambollit, z. Ahmet Hashim i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.
Me këtë rast Myftiu Tërnava falënderoi z. Ahmed Hashim për vizitën në selinë e Kryesisë së BIK-së  dhe e  njohu  me zhvillimet dhe proceset nëpër të cilat po kalon BIK.
Në takim Myftiu gjithashtu e njohu mysafirin edhe me funksionim e  institucioneve të BIK.
Ndërsa, Kryetari i Arnavutkoy z. Hashim pasi falënderoj Myftiun për pritjen e ngrohtë dhe për rolin e BIK  në begatimin e jetës fetare Kosovë u shpreh se janë të gëzuar me zhvillimet dhe sukseset që ka shënuar Kosova për një kohë të shkurtë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Imami i Qabesë fali namazin e xhumasë në xhaminë “Sulltan Mehmet Fatih” në Prishtinë

Prishtinë, më 30 shtator 2022 Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, ka falur sot namaz…