Ballina Lajme Sekretari i përgjithshëm i BIRK-ut z. Ahmet Sadriu priti në takim drejtorin e medresesë “Kartal Anadolu” z. Mithat Tekçam

Sekretari i përgjithshëm i BIRK-ut z. Ahmet Sadriu priti në takim drejtorin e medresesë “Kartal Anadolu” z. Mithat Tekçam

Prishtinë, 28 mars 2019

Sekretari i Bashkësisë Islame të Kosovës z. Ahmet Sadriu, priti sot në takim drejtorin gjeneral të medresesë Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi, z. Mithat Tekçam. Sekretari Sadriu e falënderoi mysafirin për vizitën, e më pas e njohu edhe me punët dhe zhvillimet e Bashkësisë Islame. Ai gjithashtu e falënderoi mysafirin edhe për bashkëpunimin e mirë që kanë Medreseja e Kosovës me medresetë në Turqi.

Drejtori i medresesë “Kartal Anadolu” z. Tekçam, e falënderoi sekretarin Sadriu për pritjen, si dhe premtoi se bashkëpunimi i ndërsjellë ndërmjet medreseve do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Që të dyja palët ranë dakord, që këtë vit, “Java e Shkencës” të mbahet në medresenë e mesme “Aladuin”, dega në Prizren, me datë 22 prill 2019.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Haxhitë kosovarë festojnë Kurban Bajramin në Meke

11 gusht 2019 Besimtarët myslimanë anembanë botës sot festuan festën e Kurban Bajramit. Ed…