Ballina Lajme Profesoreshat e Medresesë së Prizrenit uruan Myftiun Tërnava

Profesoreshat e Medresesë së Prizrenit uruan Myftiun Tërnava

Prishtinë, 14 nëntor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava priti sot për urime një grup të profesoreshave nga medreseja “Alaudin”, paralelja në Prizren.

Profesoreshat e uruan Myftiun Tërnava për mandatin e ri në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës, duke i dëshiruar suksese dhe mbarësi.

Myftiu Tërnava kërkoi nga to që edhe më tej të vazhdojnë misionin e tyre fisnik që kanë për mësimin dhe edukimin e brezave të rinj.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Bereqeti ndihmoi me pako ushqimore 100 familje skamnore në Gjakovë

Prishtinë, 22 maj 2019Këshilli i Bashkësisë Islame i Gjakovës, në bashkëpunim me…