Ballina Lajme Kryeministri Kurti priti në takim Myftiun Tërnava

Kryeministri Kurti priti në takim Myftiun Tërnava

Prishtinë, 28 shkurt 2020


Kryeministri i Kosovës Albin Kurti priti në takim kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim ef. Tërnava.
Kryeministri Kurti falënderoi Myftiun Tërnava për vizitën dhe shfaqi bindjen se aktivitetet dhe bashkëpunimi do të jetë i ndërsjellë në të mirë të proceseve të vendit.
Me këtë rast,  Myftiu Tërnava në emër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të  Kosovës  uroi kryeministrin Albin Kurti për postin duke lutur Zotin për shëndet dhe për suksese në këtë detyrë dhe që të vazhdohet bashkëpunimi me Bashkësinë Islame të Kosovës në të mirë të qytetarëve.
Dy palët u dakorduan se Kosova është një vend, ku komunitetet jetojnë në paqe, harmoni e bashkëjetesë.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

7500 kg miell ndihmohen njerëzit në nevojë në Han të Elezit nga Bereqeti

Prishtinë,2 prill 2020Shoqata humanitare ‘Bereqeti” organ i Kryesisë së Bashkësisë Islame …