Dënojmë ashpër sulmin terrorist, i cili ndodhi mëngjesin e sotëm në Ankara të Turqisë.
Në këto momente, Bashkësia Islame e Kosovës dhe populli i Kosovës mbështet dhe solidarizohet me popullin vëlla turk dhe me Qeverinë e Turqisë.
Lusim Zotin e Madhëruar që policët e plagosur në këtë sulm të gjejnë shërim sa më të shpejtë!

Myftiu i Kosovës,
Naim ef. Tërnava

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori i Diasporës, Ekrem ef. Simnica ka pritur në takim kryetarin e QKMSh “Haxhi Zeka” në Belgjikë, Musa Mulajn

Prishtinë, 14 maj 2024 Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ek…