Ndihmohen 45 familje në fshatrat e Mitrovicës së Veriut

Prishtinë, 8 prill 2020
Falë bashkëpunimit të mirë mes Shoqatës “Bereqeti”, KBI Mitrovicë dhe qytetarëve të Mitrovicës, janë ndihmuar 45 familje me pako ushqimore dhe higjienike në Komunën e Mitrovicës së Veriut.

Kjo ndihmë ka ardhë si donacion i një grupi qytetarësh të Mitrovicës, të cilët përmes një grupi në rrjetin social Facebook, të quajtur “Mitrovicasit nga diaspora dhe Mitrovica” janë organizuar dhe kanë mbledhur mjetet e nevojshme për përgatitjen e këtyre pakove.

21 pako janë shpërndarë në fshatin Vidimiriq, ndërsa pakot e tjera janë shpërndarë në fshatra të tjera, të Komunës së Mitrovicës Jugore.
Bereqeti vazhdon çdo ditë tu dal në ndihmë skamnorëve.

Shfaq më shumë në Bereqeti

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e PDK-së z.Memli Krasniqi

Prishtinë, më 27 mars 2023 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnav…