Myftiu Tërnava u prit në takim nga Mirza As Saeg

Dubai, 13 dhjetor 2019

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava dhe delegaconi që po e shoqëron, zhvilluan një takim me Dr. Mirza As Saeg, anëtar i Këshillit Drejtues të Fondacionit Al Maktoum, si dhe shef i kabinetit të ministrit të Financave të Emirateve të Bashkuara Arabe( EBA).

Myftiu Tërnava falënderoi nikoqirin për mikpritjen dhe falënderoi qeverinë e EBA-së për përkrahjen ofruar Kosovës. Myftiu e nohu nikoqirin me ecurinë e projekteve te realizuara në Kosovë në bashkëpunim me BIRK-un duke veçuar me falënderim ministrin e Financave të EBA-së, sheikun Hamdan bin Rashed Al Mektum, për përkrahjen e ofruar BIRK-ut në realizimin e projekteve të ndryshme.
 Myftiu ftoi z. Mirza për një vizitë në të ardhmen e afërt Kosovës.
Nga ana e tij, nikoqiri falënderoi Myftiun Tërnava për vizitën duke konfirmuar qëndrimin zyrtar të EBA-së dhe vazhdimësinë e përkrahjes së Kosovës, si dhe cilësoi marrëdhëniet mes dy vendeve si të shkëlqyeshme.

Myftiu Naim ef. Tërnava në këtë takim ishte i shoqëruar nga anëtari i Kryesisë Ahmet ef. Rama dhe shefi i kabinetit Besim ef. Mehmeti.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Enver Hoxhaj

Prishtinë, 12 prill 2021 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim …