Myftiu Tërnava u prit në takim nga kryetari i Kuvendit të Kosovës z. Glauk Konjufca

Prishtinë, 14 korrik 2021

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, u prit sot në takim nga kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Glauk Konjufca.

Myftiu Tërnava e përgëzoi kryekuvendarin Konjufca për detyrën e re, i uroi suksese dhe shprehu gatishmërinë për bashkëpunim e mbështetje.

Kryekuvendari Konjufca e falënderoi Myftiun Tërnava për bashkëpunimin e ndërsjellë, duke vlerësuar sidomos kontributin e tij dhe të BIK-ut në parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori Hasani vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Gjilanit

Drejtori i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, d…