Myftiu Tërnava takoi kryetarin e LDK-së z. Lumir Abdixhiku

Prishtinë, 7 korrik 2021

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, z. Lumir Abdixhikun.

Myftiu Tërnava e uroi z. Abdixhikun për marrjen e detyrës në krye të LDK-së, duke vlerësuar kështu rolin e kësaj partie ndër vite.

Kryetari Abdixhiku vlerësoi lart rolin e Bashkësisë Islame të Kosovës, duke falënderuar Myftiun Tërnava për punën e tij dhe të institucionit të BIK-ut për promovimin e kulturës fetare dhe respektit të ndërsjellë ndërmjet besimeve dhe feve të ndryshme. Ai theksoi se Kosova është një shembull i tolerancës etnike dhe fetare dhe ky mozaik është ndër pasuritë më të çmuara të popullit tonë.

Gjatë këtij takimi u diskutua edhe për mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava takoi zëvendësministrin e Ministrisë së Vakëfeve dhe Çështjeve Fetare të Omanit

Prishtinë, më 25 maj 2022 Gjatë qëndrimit në Doha të Katarit, kryetari i Bashkësisë Islame…