Myftiu Tërnava priti në takim presidentin e Kosovës Hashim Thaçin

Prishtinë, 30 korrik 2020

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myfitu Naim ef. Tërnava, priti në takim presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në prag të festës së Kurban Bajramit.

Fillimisht duke uruar për festën e Kurban Bajramit, Myftiu Tërnava falënderoi Presidentin Thaçi për vizitën dhe për respektin e treguar në vazhdimësi ndaj Bashkësisë Islame të Kosovës.

Në anën tjetër edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shprehi ndjenjë të veçanta që si president i vendit, po u uron festën e Kurban Bajramit, Myftiut Tërnava, Bashkësisë Islame të Kosovës dhe gjithë besimtarëve në vend.

Uroj që te të gjithë besimtarët të mbizotërojë solidariteti, respekti, harmonia, bashkëpunimi, toleranca dhe mirëkuptimi. Po ashtu ai bëri thirrje që në festa të tilla të kujtohen personat që dhanë jetën për lirinë e vendit.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtoria e Vakëfeve nga Turqia dhuroi 4000 pako ushqimore për aksionin “Sofra e Ramazanit 2021”

Prishtinë, 14 prill 2021 Drejtoria e Vakëfeve e Republikës së Turqisë edhe sivjet ka dërgu…