Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e LB-së, z. Valon Muratin

Prishtinë, 3 mars 2021

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim kryetarin e Lëvizjes për Bashkim, z. Valon Muratin.

Në këtë takim, Myftiu Tërnava, e njohu mysafirin me funksionimin e institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës, si dhe me gjendjen e përgjithshme të këtij institucioni në këtë kohë pandemie.

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, z. Valon Murati, e falënderoi Myftiun për pritjen dhe për angazhimin e tij dhe të institucionit të BIK-ut për mirëqenien e gjithmbarshme, si dhe për angazhimin e tij në ruajtjen e vlerave fetare dhe kombëtare të qytetarëve.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtoria e Vakëfeve nga Turqia dhuroi 4000 pako ushqimore për aksionin “Sofra e Ramazanit 2021”

Prishtinë, 14 prill 2021 Drejtoria e Vakëfeve e Republikës së Turqisë edhe sivjet ka dërgu…