Prishtinë, më 6 shkurt 2024

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Dragashit, z. Behxhet Xheladinin.

Gjatë këtij takimi u diskutua për bashkëpunimin e mirë që ka Bashkësia Islame e Kosovës më Komunën e Dragashit, për çka Myftiu Tërnava, falënderoi kryetarin Xheladini, si dhe shprehu gatishmërinë e tij dhe të BIK-ut që një bashkëpunim i tillë të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Ndërkaq, kryetari Xheladini, fillimisht shfrytëzoi rastin që të uroi Myftiun Tërnava për rizgjedhjen e tij në krye të BIK-ut, si dhe më pas falënderoi atë dhe institucionin e Bashkësisë Islame të Kosovës për rolin e tyre të dhënë në procese të ndryshme që ka kaluar vendi.

Shfaq më shumë në Aktuale

Shfleto

Myftiu Tërnava vizitoi për ngushëllime familjen e haxhi Muharrem Gashit

Prishtinë, më 18 qershor 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…