Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e BI të Dragashit

Prishtinë, 08 qershor 2020

Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Islame të Dragashit, Ayhan ef. Beqirin, i shoqëruar nga kryeimami i Këshillit Xhafer ef. Fejziu dhe sekretari i Këshillit Nail ef. Halimi.

Myftiu Tërnava falënderoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Dragashit për punën e tyre gjatë periudhës së pandemisë, e në veçanti për kontributin dhe angazhimin në aksionin “Sofra e Ramazanit”.

Nga ana e tij, kryetari i Këshillit, Ayhan ef. Beqiri e njohu Myftiun Tërnava me punët dhe angazhimet e Këshillit të Dragashit, për jetën fetare, si dhe për planet e Këshillit, për një të ardhme më të mirë të të gjithë besimtarëve myslimanë në Dragash.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Enver Hoxhaj

Prishtinë, 12 prill 2021 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim …