Myftiu Tërnava priti ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj

Prishtinë, 27 korrik 2020

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim ef. Tërnava sot ka pritur në takim Ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj. Në këtë takim,myftiu Tërnava njoftoi Ministrin Zemaj për menaxhimin e deritanishëm nëpër xhamitë e Kosovës dhe zbatimin e masave kundër pandemisë Covid-19.Nga ana e tij ministri Zemaj e falënderoi Myftiun Tërnava për organizimin e besimtarëve në të gjitha xhamitë e Kosovës për të parandaluar përhapjen e pandemisë Covid-19.
Bashkëbiseduesit janë pajtuar që bashkëpunimi midis BIRK-ut dhe Ministrisë së Shëndetësisë dhe t’i shërbejë ruajtjes së shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve të Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtoria e Vakëfeve nga Turqia dhuroi 4000 pako ushqimore për aksionin “Sofra e Ramazanit 2021”

Prishtinë, 14 prill 2021 Drejtoria e Vakëfeve e Republikës së Turqisë edhe sivjet ka dërgu…