Kryeimami Sahiti priti në takim z. Omer Kajoshajn

Prishtinë, 18 tetor 2021

Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Vedat ef. Sahiti, priti sot në takim zyrtar z.Omer ef. Kajoshaj – drejtor për Marrëdhënie me Jashtë i Bashkësisë Islame të Malit të Zi.

Kryeimami Sahiti fillimisht i shprehu mirëseardhje dhe e falënderoi z.Kajoshaj për vizitën e tij që ka për qëllim nevojën e thellimit dhe ngritjes së bashkëpunimit në nivele më të larta mes dy bashkësive islame simotra në rajon.

Na gëzon fakti i zhvillimit të infrastrukturës së Bashkësisë Islame në Mal të Zi , e në veçanti ngritja e kuadrove profesionale të liderëve fetarë në Mal të Zi, theksoi mes tjerash kryeimami Sahiti.

Nga ana e tij, z. Omer ef. Kajoshaj falënderoi kryeimamin Sahiti për mikpritjen e ngrohtë dhe bisedën përzemërt e të hapur lidhur me bashkëpunimin e dy bashkësive islame në fusha të ndryshme me interes të përbashkët.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Qendra Islame nga Londra

Prishtinë, më 22 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…