Me rastin e festës së festës së Kurbanbajramit Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, nga ora 9 deri në ora 12, organizoi pritje urimi. Për t’i uruar krerët e BIK-ut për këtë festë, duke filluar nga Myftiu Maim Tërnava, selinë e BIK-ut e vizituan përfaqësues të institucioneve vendore e ndërkombëtare, të partive të ndryshme e të institucionesh shkencore, fetare e kulturore publike, si dhe individë nga qendrat e Kosovës dhe nga jashtë.

Nga institucionet:
Presidentja e Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, Kryetari i Kuvnidt të Kosovës, Kadri Veseli, Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Hashim Thaçi dhe disa ministra të kabinetit qeveritar; Ipeshkvi i Ipeshkvisë së Kosovës, Dodë Gjergji; kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe ambasadorja e Turqisë në Prishtinë, znj. Kivilcim Kiliç
Nga partitë politike:
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri; Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj; Kryetari i Këshillit Kombëtar të Lëvizjes “Nisma për Kosovën”, Jakup Krasniqi; Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli; një delegacion nga PD; një delegacion nga Lëvizja “Fjala”, si dhe shumë personalitete të tjera të jetës politike, kulturore e fetare të Kosovës.{gallery}kb15prtja{/gallery}

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava po merr pjesë në sesionin e 23-të të Bordit të Lartë të Akademisë së Jurisprudencës Islame

Prishtinë, më 20 prill 2024 Në Riad të Arabisë Saudite, ka filluar punimet sesioni i 23-të…