Prishtinë, 18 qershor 2012

 

Myftiu i Kosovës, Mr. Naim Tërnava priti sot një delegacion nga Katari të prirë nga Ayidh bin Dabsan Al Qahtani- drejtor gjeneral i RAF dhe Ali Al-Hagjiri – Drejtori i Fondacionit Eid Al-Thani.

{jathumbnail}Myftiu Tërnava i falënderoj miqtë nga Katari për ndihëm që ka dhënë qeveria dhe populli i Katarit në ditë e vështira për Kosovës. Po ashtu Myfti tha se populli i Kosovës është mirënjohës për punën që kanë bërë fondacionet dhe bamirësit e Katarin në Kosovën e pasluftës.
Myftiu, gjithashtu i njohu mysafirët edhe me historikun, arritjet dhe sfidatë e BIK.
Miqtë nga Katari, në bisedë me Myftiun thanë se fondacionet që drejtojnë ata janë të gatshme që të bashkëpunojnë me Bashkësinë Islame dhe institucionet e saj.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori i Diasporës, Ekrem ef. Simnica ka pritur në takim kryetarin e QKMSh “Haxhi Zeka” në Belgjikë, Musa Mulajn

Prishtinë, 14 maj 2024 Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ek…