Prishtinë, më 24 prill 2022

Në sheshin Skënderbeu në Prishtinë u shtrua iftar madhështor për mbi 1000 persona për të gjitha kategoritë e shoqërisë.

Ky iftar u organizua nga Bashkësia Islame e Kosovës në bashkëpunim me Organizatën Qatar Charity

Në emër të Bashkësisë Islame të Kosovës, Besim Mehmeti nga kabineti i Myftiut Naim ef. Tërnava, falënderoi organizatën e Katarit për ndihmën e vazhdueshme që bën për popullin e Kosovës.

Edhe kryeimami i Prishtinës, Burhan ef. Hashani, falënderoi bashkëpunëtorët si dhe të gjithë pjesëmarrësit që e bën madhështor këtë iftar në qendër të Prishtinës.

Në këtë organizim morën pjesë përfaqësues nga komuna e Prishtinës, pjesëtarë të FSK-së, personalitete të ndryshme e qytetarë të shumtë.

Bashkësia Islame e Kosovës në bashkëpunim me Shoqatën e Katarit në këto ditë të fundit të Ramazanit do të shtrojë gjithsej tre mijë iftare në të gjithë Kosovën.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori i Diasporës, Ekrem ef. Simnica ka pritur në takim kryetarin e QKMSh “Haxhi Zeka” në Belgjikë, Musa Mulajn

Prishtinë, 14 maj 2024 Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ek…