Përveç urimeve të shumta që MyftiunTërnava ka marrë nga personalitet më të larta të vendit, pra për nderim të kësaj festë, Myftiu i Kosovës, si tradicionalisht, edhe këtë herë organizoi pritje përurimi, ku për ta uruar erdhën edhe personalitetet më të larta të jetës institucionale e politike të vendit:
Nga institucionet:

Kryeministri i Kosovës, z. Isa Mustafa , i shoqëruar nga zv/kryeministri, Hashim Thaçi dhe ministrat: Haki Demoli-Ministër i Forcës së Sigurisë, Ferid Agani-Ministër i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Avdullah Hoti-Ministër i Financave. Pastaj ishin edhe Don Lush Gjergji-Kancelar në Ipeshkvinë e Kosovës, Shpend Ahmeti-kryetar i Prishtinës, e nga Ambasada e Britanisë së Madhe-RuairiO’Connellif, si dhe ambasadori ynë në Arabinë Saudite, Dr. Rexhep Boja.
Nga partitë politike:
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje,Visar Ymeri; Kryetari i AAK-së, RamushHaradinaj; Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj; Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli; Kryetarja e PSD-së, Kaqusha Jashari, si dhe shumë personalitete të tjera të jetës politike, kulturore e fetare të Kosovës.{gallery}fb15urm{/gallery}

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava vizitoi për ngushëllime familjen e haxhi Muharrem Gashit

Prishtinë, më 18 qershor 2024 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…