Ekipi i Ramazanit sot mbajti hytbe të xhumasë në xhamitë e KBI të Ferizajt, Pejës dhe Gjakovës

Prishtinë, 23 prill 2021

Ekipi i Ramazanit i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, sot e premte, ishte i pranishëm në këta këshilla të Bashkësisë Islame të Kosovës: Ferizaj, Pejë dhe Gjakovë.

Në xhamitë e këtyre Këshillave anëtarët e ekipit mbajtën hytbenë e xhumasë, ku përçuan mesazhe për muajin e bekuar të Ramazanit.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim imamin Sabri ef. Jonuzi

Prishtinë, 26 korrik 2021 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava…