Myftiu Tërnava priti në selinë e tij një delegacion nga Emiratet e Bashkuara (EBA) të kryesuar nga Ali Khalfan el Mansouri, zyrtar i lartë i ministrisë së cështjeve fetare të qeverisë së Dubait.
Myftiu Tërnava falenderoi për ndihmën e qeverisë së EBA që i ka ofruar Kosovës para dhe pas Luftës. “Kosova nuk do të harroj asnjëherë mbështjetjen tuaj, duke kujtuar se EBA është shteti i parë arab që njohu pavaresinë e Kosovës.”- tha, ndër të tjera, Myftiu Tërnava.

Ali Khlafan el Mansuri e falenderoi Myftiun për mikrpitjen dhe për aranzhimin e takimeve dhe vizitave nëpër KBI të ndryshme, me ç’rast jemi ndarë shumë të kënaqur me rezultatet dhe zhvillimin e arritur nga ju që nga paslufta.
Delegacioni po qëndron në vizitë treditore në Kosovë me ç’rast kanë pasur rastin të vizitojnë disa Këshilla të Bashkësisë Islame gjithandej Kosoves.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava po merr pjesë në sesionin e 23-të të Bordit të Lartë të Akademisë së Jurisprudencës Islame

Prishtinë, më 20 prill 2024 Në Riad të Arabisë Saudite, ka filluar punimet sesioni i 23-të…