Myftiu Tërnava priti në takim ambasadorin e ri të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt-in

Prishtinë, 10 tetor 2017
Myftiu i Republikës së Kosovës, Naim ef. Tërnava, priti në takim ambasadorin e ri të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt-in. Me këtë rast, Myftiu Tërnava i dëshiroi sukses në detyrën e re ambasadorit Heldt duke shprehur falënderimin për përkushtimin e shtetit gjerman dhe për ndihmesën e pandalshme dhënë popullit tonë.
Nga ana e tij, ambasadori gjerman Christian Heldt-i, falënderoi Myftiun Tërnava për mikpritjen dhe theksoi rolin pozitiv që është duke luajtur Bashkësia Islame e Republikës së Kosovës dhe mirëqenien e përgjithshme të qytetarëve të saj. Ambasadori Heldt gjithashtu konfirmoi përkushtimin dhe vazhdimin e bashkëpunimit reciprok në të mirë të dy vendeve.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtoria e Vakëfeve nga Turqia dhuroi 4000 pako ushqimore për aksionin “Sofra e Ramazanit 2021”

Prishtinë, 14 prill 2021 Drejtoria e Vakëfeve e Republikës së Turqisë edhe sivjet ka dërgu…