Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ashtu sikurse tradicionalisht hapi dyert e selisë për të pranuar urimet me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Liderë shtetëror, fetar, politikë, përfaqësues të misioneve të huaja në Kosovë, ambasadorë dhe përfaqësues të tjerë vizituan sot selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës me ç’rast uruan Myftiun e Kosovës, Naim ef. Tërnava dhe gjithë besimtarët mysliman për festën e Fitër Bajramit.

Shfaq më shumë në Aktuale

Shfleto

Drejtori i Diasporës, Ekrem ef. Simnica ka pritur në takim kryetarin e QKMSh “Haxhi Zeka” në Belgjikë, Musa Mulajn

Prishtinë, 14 maj 2024 Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ek…