Ballina Lajme Bereqeti shtroi iftar për personat në nevojë e raste sociale

Bereqeti shtroi iftar për personat në nevojë e raste sociale

Prishtinë, 1 qershor 2019
Shoqata humanitare bamirëse “Bereqeti” ka organizuar iftarin tradicional dedikuar për personat në nevojë. Xheladin Fazliu nga shoqata humanitare bamirëse “Bereqeti” tha se vërtet është kënaqësi të bësh iftar me shtresa të ndryshme të shoqërisë.
Iftari u shtrua në sheshin Adem Jashari në Prishtinë dhe morën pjesë mbi 500 veta.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava mori pjesë në festimin e Ditëlindjes së Mbretereshës Elizabeth II

Prishtinë, 15 qershor 2019 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava so…