Prishtinë, 13 mars 2017

Sekretari  e Ligës së Botës Islame, Muhamed bin Abdelkerim el Isa, myftiu Naim ef. Tërnava dhe delegacioni përcjellës  vizitoi komunën e Pejës ku u pritën nga kreu komunal z.Gazmend Muhaxheri,  pasi iu dëshiroi mirëseardhje  falënderoi mysafirët për vizitën dhe ndjehet u lumtur për këtë vizitë dhe për shprehi konsideratën që Arabia Saudite dhe Liga e Botës islame në veçanti për Kosovën dhe popullin e saj. Sekretari Al Isa u shpreh falënderoi kryetarin Muhaxheri për pritjen dhe kontributin që po jep në të mirë të qytetarëve . Ai se ndjehet i lumtur që viziton Komunë së Pejës  e cila vërtet qenka e bukur dhe u shpreh mirënjohje për  shoqërimin nga  myftiut Tërnava dhe ambasadorin Rexhep Boja. Edhe myftiu Tërnava  falënderoi kryetarin Muhaxheri për mirëpritjen dhe kontributin që po jep në të mirë të zhvillimit të vendit dhe bashkëpunimin shumë të ngushtë me institucionin e Bashkësisë Islame. Myftiu Tërnava  poashtu njoftoi kryetarin Muhaxheri për vizitat e delegacionit të udhëhequr nga sekretari e Ligës së Botës Myslimane, Muhamed bin Abdelkerim el Isa dhe takimin që ka pasur me kryeministrin Isa Mustafa dhe me kryeparlamentarin Kadri Veseli si dhe takimet që do të kenë me presidentin  vendit.

Sekretari e përgjithshëm të Ligës së Botës Islame, Muhamed Bin Abdelkerim el Isa, në shenjë mirënjohje kryetarin Muhaxheri  shkëmbyen dhurata të ndërsjella.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Kryesia e Bashkësisë Islame mbajti mbledhjen e rregullt të saj

Prishtinë, më 23 maj 2024 Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen …