Pritje me rastin e Fitër-Bajramit

Me rastin e Fitër – Bajramit, Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, si tradicionalisht, organizoi pritje për urim në selinë e Kryesisë së BI-së së Kosovës nga ora 9:00-12:00,

Nga përfaqësuesit e  institucioneve erdhën:

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj me kabinetin e tij

Kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, kryesuar nga Osman Havolli

Ambasadori i OSBE-së në Kosovës Jan Breaathu

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë Kivilcim Kiliç,

Ambasadorja e Greqisë në Kosovë Chryssoula Aliferi

Nga partitë politike:

Fatmir Limaj, kryetari i “Nisma” për Kosovën

Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje!

Ferid Agani, kryetar i PD-së

Agim Veliu, nënkryetar i LDK-së

Shpend Ahmeti nga PSD-ja

Qazim Rrahmani, sekretar i përgjithshëm i Partisë së Ashkalive për Integrim

Veton Berisha, kryetar i PLE-së
Xhemajl Dugolli, drejtor i Institutit Special në Shtime

Në vizitë po ashtu ishte edhe një delegacion i madh prej 12 shtetesh të Bashkimit Evropian, kryesuar nga Michael Goring, drejtor i grupit prej Zeit Stiftung-The future of OSCE.

Për urim ishin edhe ambasadori i Kosovës në Riad, Rexhep Boja, si dhe shumë qytetarë dhe xhematli, si dhe personalitete të jetës kulturore e fetare të Republikës së Kosovës.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin në detyrë të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Enver Hoxhaj

Prishtinë, 12 prill 2021 Kryetari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim …