Presidenti Bujar Nishani vizitoj xhaminë Sinan Pasha në Prizren

Në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani në orët e mbrëmjes gjatë qëndrimit në Prizren vizitoj edhe xhaminë e Sinan Pashës, ku u prit nga sekretari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Resul efeni Rexhepi dhe kryeimami i Këshillit të Bashkësisë Islame të Prizrenit, Ali ef. Vezaj.

 

{jathumbnail}Sekretari i Kryesisë, Resul ef. Rexhepi pasi e përshëndeti presidentin shqiptar e falënderoi atë për vizitën në xhaminë e Sinan Pashës, ndërsa Ali efendiu e njohu Presidentin më historikun e xhamisë.
Me këtë rast sekretari i kryesisë i dhuroj presidentit shqiptar Nishani disa botime të Kryesisë së BIK.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Mbahet tryezë shkencore me rastin e 120-vjetorit të lindjes së hfz Fahri ef. Iljazit

Prishtinë, 8 qershor 2023 Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës- Institutit për Hulumtime…