Niset për Haxh grupi i katërt i besimtarëve kosovarë

Prishtinë, 13.08.2018

Sonte nga Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë është nisur aeroplani me grupin e katërt të besimtarëve kosovarë për Haxh.

Fluturimi i tyre është bërë në orën 21:05.

Bashkësia Islame e Kosovës njofton se gjitha procecurat e Haxhit janë duke shkuar sipas planit të paraparë. Po ashtu njofton se fluturimi me grupin e fundit nga Kosova do të jetë nesër.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Reagimi i Myftiut Naim ef. Tërnava pas sulmeve fizike dhe verbale në Mal të Zi 

Prishtinë, 07 shtator 2020 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnav…