Myftiu Tërnava vizitoi familjen Jashari në Prekaz

Prishtinë, më 2 maj 2022

Për nder të festës së Fitër-Bajramit, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, me bashkëpuntorë sot vizitoi familjen Jashari në Prekaz, në të cilën u mirëprit nga baci Rifat Jashari.

Me këtë rast Myftiu e falënderoi bacin Rifat dhe familjen Jashari për pritjen dhe respektin dhe njëherësh ua uroi festën e Fitër-Bajramit, duke lutur Zotin që familjen Jashari ta shpërblejë për sakrificën e pashembulltë që kanë bërë për Kosovën dhe që t’i shpërblejë në dy botët me të mirat e Tij.

Në emër të familjes Jashari, baci Rifat, e falenderoi Myftiun Tërnava për vizitën dhe çmoi kontributin e BIK-ut dhe Myftiut Tërnava që kanë dhënë dhe po japin në të mirë të vendit si në aspektin fetar ashtu edhe në atë kombëtar.

Më pas delegacioni nga Kryesia vizitoi varrezat e familjes Jashari, ku edhe kënduan nga një El-Fatiha.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

“Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”

Njoftojmë kolegët, miqtë dhe opinionin e gjerë se sot, më 23 mars 2023, ndërroi jetë në mo…