Prishtinë, më 22 mars 2023


Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim drejtorin e shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, z. Halil Kastrati.
Drejtori Kastrati uroi Myftiun Tërnava dhe gjithë besimtarët për ardhjen e muajit të bekuar Ramazan, duke lutur Zotin që të kemi agjërim të lehtë dhe të pranuar.
Gjatë këtij takimi u diskutua edhe për bashkëpunim ndërmjet institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe shoqatës “Jetimat e Ballkanit”.

5
Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Drejtori i Diasporës, Ekrem ef. Simnica ka pritur në takim kryetarin e QKMSh “Haxhi Zeka” në Belgjikë, Musa Mulajn

Prishtinë, 14 maj 2024 Drejtori i Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ek…