Myftiu Tërnava priti në takim ambasadorin Shaban Murati

Prishtinë, 15 nëntor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim, z. Shaban Muratin, Ambasador Karriere, i shoqëruar nga z. Mehdi Gurra, drejtor i Përgjithshëm i Fondacionit “Alsar” dhe z. Beqir Ismaili, drejtor i Përgjithshëm i Akademisë Diplomatike.

Myftiu Tërnava fillimisht u uroi mirëseardhje mysafirëve dhe i falënderoi ata për vizitën, e më pas i njohu me punët dhe angazhimet e institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Nga ana e tij, z. Shaban Murati, e falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe e uroi atë për mandatin e ri në krye të BIRK-ut, duke i dëshiruar mbarësi dhe punë të suksesshme.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

U mbajt program për nder të 300 vjetorit të themelimit të xhamisë së fshatit Burojë

Nën organizimin e Këshillit te Bashkësisë Islame në Skenderaj është mbajtur sot programi p…