Prishtinë, më 27 dhjetor 2022

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef.Tërnava, priti në takim një delegacion nga Universiteti Dumlupınar – Kütahya, i kryesuar nga rektori Kazim Uysal.

Myftiu Tërnava falënderoi mysafirët për vizitën dhe i njohu ata me historikun dhe avancimin e BIK-ut, si dhe me sisteminin e Fakultetit të Studimeve Islame dhe aktivitetin e tij.

Nga ana e tij, rektori Kazim Uysal falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe shprehu gatishmërinë që të thellohet bashkëpunimi ndërmjet institucioneve të larta të arsimit, gjegjësisht Falultetit të Studimeve Islame dhe Universitetit Dumlupınar – Kütahya.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Hytbeja e Myftiut të Kosovës, Naim ef. Tërnava, e mbajtur me rastin e festës së Fitër Bajramit

Familja Sot është ditë feste, ditë gëzimi, ditë mëshire e shpërblimi, ngase të gjitha adhu…