Myftiu Tërnava priti në takim përfaqësuesit e Bankës Islame për Zhvillim

Prishtinë, 20 nëntor 2018

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti sot në takim përfaqësuesit e Bankës Islame për Zhvillim, z. Atiq Ahmad dhe z. Ahsanul Kibria.

Myftiu Tërnava fillimisht iu uroi mirëseardhje dhe shprehu falënderimet e sinqerta për vizitën, e më pas i njohu ata me funksionimin dhe punët e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës. Ai falënderoi përfaqësuesit e bankës për bashkëpunimin e deritanishëm dhe kërkoi nga ta që ky bashkëpunim të vazhdojë edhe më tutje.

Nga ana e tij, z. Atiq Ahmad, falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe shprehu gatishmërinë për bashkëpunimin të më tutjeshëm. Ai gjithashtu uroi Myftiun Tërnava për mandatin e ri në krye të institucionit të BIRK-ut, duke i dëshiruar punë të mbarë dhe të suksesshme.

Shfaq më shumë në Lajme

Shfleto

Myftiu Tërnava priti në takim një delegacion nga Qendra Islame nga Londra

Prishtinë, më 22 shtator 2022 Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tër…